Zakładamy trawniki krok po kroku - poradnik dla każdego.

Zakładanie ogrodu, a co za tym idzie trawników trzeba robić według określonych kroków, mając na względzie etapy, których przeskoczyć się nie da, etapy, które wymagają czasu oraz mogą być wykonane w określonej kolejności. Poniżej przedstawimy krok po kroku jak założyć zdrowe, ładne i profesjonalne trawniki tak aby można było cieszyć się ich widokiem przez kolejne lata.

Wytypowane jest, budynku większa

Na początek musimy wyznaczyć teren, na którym będzie mieścił się nasz ogród. Nie może to być mała przestrzeń, ale spokojnie, nie musimy też przesadzać z wielkością. Wskazane jest, żeby od domu większa była długość aniżeli szerokość. Trawniki zawsze lepiej wyglądają w dłuższych paskach skierowanych w stronę bramy wyjazdowej.

Kiedy już nakreślimy sobie powierzchnię, jaką możemy wygospodarować musimy podjąć decyzję czy położymy gotowy i wyhodowany trawnik z rolki czy sami będziemy siać trawę? W jednej i w drugiej opcji mamy do wyboru różne gatunki traw, warto nie ograniczać naszego trawnika do jednego rodzaju gatunku trawy, ponieważ połączenie kilku gatunków będzie dawało doskonały efekt wizualny.

Chociaż system nawadniający

Kolejnym krokiem, jeszcze przed zasianiem czy rozłożeniem trawników musi być opracowanie i zamontowanie systemu nawadniania. Tym powinni się raczej zająć profesjonaliści, ale to jak będzie to wykonane zależy oczywiście od zasobności naszego portfela, bo równie dobrze możemy to przygotować sami. Chociaż akurat system nawadniający jest bardzo istotny, bo to od dobrego nawodnienia będzie zależało potem to, jak nasz ogród i nasze trawniki będą rosnąć.

Na koniec powinniśmy zasiać trawę i obserwować efekty. Zostanie nam jedynie dbać o prawidłowe działanie systemu nawadniającego.